14 – 21 maart 2025 – Mercurius Retrogarde – De Maansverduistering – De Lente equinox
14 – 21 maart 2025
Mercurius Retrogarde
De Maansverduistering
De Lente equinox
13 maart 2025 / Door Lauren Howard Coleman

De Nornen Guldnyckeln door John Bauer
De Retrogrades en de Eclipsen
Al de dingen doorkruisen deze maand: de retrogrades van Venus en Mercurius, de verduisteringen en de equinox voor deze lente.
Tussenin de twee eclipsen hebben we mede twee retrogrades.
Van Venus welke is begonnen op 2 maart en de retrograde van Mercurius, welke dit weekend zal aanvangen. Verwikkeld met de eclipsen, kunnen deze retrogrades aanvoelen of we ertoe worden aangezet om onze rol te overdenken in het ‘schema’, de ordening van de dingen. De getijden die aan ons trekken en de retrogrades die in actie zijn. Het beste is dit laatste te gebruiken om jou eigen plekje te vinden met al wat gaande is.
Ego zegt: “Als alles op zijn plek valt, zal ik vrede vinden.”
Geest zegt: “Vind vrede en alles zal op zijn plek vallen.”
~ Marianne Williamson
Naar ik hoop hebben velen van jullie de gelegenheid gehad en genomen om fysiek aanwezig te zijn bij de maansverduistering. Deze bloedrode Maan.
Eclipsen dienen als keerpunten in ons leven.
Fenomenen die niet vaak in het echt worden aanschouwd.
Ze openen een kloof in tijd en ruimte waardoor we ons eigen lot ontmoeten.
En er is niets wat we kunnen doen, behalve gehoorzamen.
De maansverduistering in het Mercurius-teken van Maagd herinnert ons eraan hoe belangrijk zelfzorg en welzijn zijn. In onze pogingen om alles en iedereen om ons heen te verbeteren, hopen we onze zorgen weg te nemen.
Maar eigenlijk werkt het andersom: als wij vrede vinden, dan valt alles op zijn plaats. Na de maansverduistering zal Mercurius, de heersende planeet van Maagd, retrograde gaan stationeren.
In de vroege uurtjes (hier aan de oostkust van de Verenigde Staten) van zaterdag 15 maart staat Mercurius op 9º Ram 35′, dezelfde graad als de zonsverduistering op 29 maart. En wanneer stationering direct plaatsvindt, 7 april, zal dit zijn recht tegenover de graad van de Maansverduistering en in conjunctie met de Noordelijke Maansknoop in Vissen. Dit is geen gewone retrograde van Mercurius. Er zijn lagen en lagen betekenisvol en de lagen welke teruggaan tot aanvang van de tijden en die ons innerlijk actief maken, voor het naar binnen keren. Beide retrogrades zijn hierbij betrokken.
Mercurius staat retrograde in Ram en vraagt ons om even stil te staan en de vragen te stellen. Sommige van deze vragen zijn dezelfde als van de Venus stationering op 10º Ram: Wat zijn mijn behoeften? Hoe zit het met mijn eigen geestelijke gezondheid en welzijn? Welke hulpmiddelen heb ik tot mijn beschikking om onder de huidige omstandigheden voor mezelf te zorgen?
Welke dingen heb ik even ergens opgeborgen (omdat ze niet zo belangrijk zijn als andere dingen) en zijn dat degenen, dat precies is dat wat mijn hart en ziel op dit moment nodig hebben?
Met de Zuidelijke Maansknoop, de Maansverduistering in Maagd en Mercurius nu in Ram, is er de neiging om maar door te gaan, door te gaan, door te gaan.
Alsof we bezig moeten zijn. We moeten allerlei zaken regelen.
Het is nodig dat we datgene doen wat belangrijk is.
Maar wanneer we de energie van Mercurius in Ram omkeren en naar binnen keren, vraagt het simpelweg: Wat wil ik?
Er zit bedrading in mijn hersenen die mij lui noemt als ik niets doe. Ik heb er nog niet van af kunnen komen. Maar wat ik wel kan doen is andere bedrading aanleggen. Dan kan ik dagen zonder sleur inbouwen, dan, als deze stem zich laat horen en zegt dat ik lui ben, wend ik mij tot de andere bedrading in mijn hersenen die zegt, nee, dit is een dag waarop ik minder kan doen en ik doe wat ik wil.
~ Ellen Burnstyn
Er bestaat geen twijfel over dat de bewoners van de bedrieglijke versie van de retrograde Mercurius ons zullen aanvallen met dat van dat je de trein of bus mist, e-mails raken zoek, de woorden die je verkeerd typt bij het maken van een blogartikel, en al de rest van al het andere gedoe waar Mercurius voor zou moeten zorgen, daar in de uiterlijke wereld. Mercurius trekt zich tijdelijk terug uit deze gebieden en wij worden aan ons lot overgelaten met andere middelen.
Deze retrograde fasen van Mercurius zijn echter ook van groot belang voor onze eigen geestelijke gezondheid en welzijn.
Wanneer Mercurius stationeert, zal dit een klein aspect vormen met de onvoorspelbare en wisselvallige Uranus. En dit is precies de beschrijving van hoe de wereld zich op dit moment voelt. Onbetrouwbaar. Chaotisch. Verrassend.
Deze configuratie kan echter tevens gaan over gelijkmaken, opnemen en aanpassen, van al dat we doormaken. Of het nu gaat om veranderingen die al hebben plaatsgevonden, veranderingen die we nu doormaken of veranderingen die op handen zijn. De retrograde fase van Mercurius gaat over het proces van mentaal aanpassen aan de veranderingen die we doormaken.
En deze maansverduistering is een herinnering aan hoe belangrijk dit innerlijke werk voor ons is. Het stelt ons in staat om ermee om te gaan. Het staat ons toe om die dingen te begrijpen die uit ons hoofd denken voortkomen. Het laat ons zien dat er veranderingen dienen te gebeuren en het kan ons zelfs oplossingen laten zien waar we voorheen alleen problemen zagen.
Mercurius en Venus bewegen zich in het weefwerk en daardoor in/uit de eclipsen, en dat geldt ook voor de Maansknopen deze en volgende maand.
We zijn allemaal onze plek in het geheel aan het vinden: mentaal, psychologisch en fysiek. Op 7 april stationeert Mercurius, dit gaat plaatsvinden in conjunctie met de Noordelijke Maansknoop en met Saturnus. Het kan aanvoelen als een penseelstreek van de realiteit, alsof de schellen van de ogen vallen.
Er is geen ruimte voor ontkenning of fantasie als Saturnus langskomt.
Saturnus is een planeet van Realiteit. Een planeet die aangeeft waar de grenzen zijn in het Nu en gaat over het aangaan van de inzet.
Dit is wanneer we de kracht van ons Nee ontdekken/herontdekken, evenals over waar eden overgaan. Saturnus geeft ons de kracht om door te zetten en ons in te zetten voor ons lot.
Ik dank U God voor deze verbazingwekkende dag; voor de springende groene geesten van bomen en een ware blauwe droom door de lucht; en voor alles wat natuurlijk is, wat oneindig is en wat ja zegt.
(Ik die gestorven ben, leef vandaag weer. En dit is de verjaardag van de zon; dit is de geboortedag van het leven en de liefde en de vleugels en van de vrolijke grote gebeurtenis van de grenzeloze Aarde)
~ e e Cummings
Op 20 maart komt de Zon in Ram, de eerste graad van het eerste teken van de dierenriem, en dan begint het Astrologisch Nieuwjaar.
De astrologische kaart voor deze intrede van de Zon in Ram, de eerste dag van de lente, kan niet alleen de toon zetten voor het volgende kwartaal, maar ook voor het hele komende jaar.
Dit is waarlijk de geboortedag van de Zon, de Aarde en Alles wat wij zien.
Op de dag van de zonnewende staat Neptunus nog steeds in besloten conjunctie met de Noordelijke Maansknoop, terwijl Neptunus zich in de laatste, anaretische graad van Vissen bevindt. (Kritisch voltooiingspunt)
Op 30 maart komt Neptunus in het teken Ram, maar voorlopig wachten we, vanuit een vacuüm vol onzekerheid, tot het kwartje valt.
Wanneer belangrijke planeten, zoals Neptunus, het teken Ram binnengaan, ontstaat er een opleving van pure energie die een wedergeboorte in de samenleving aankondigt.
Maar vanuit de positie waarin we nu staan, met Neptunus in de allerlaatste graad van Vissen, kunnen we nog niet zien wat dat zal zijn.
Op deze allerlaatste graad van Vissen is er sprake van afstoten, loslaten en misschien verveling gecombineerd met wanhoop, terwijl we voor een drempel staan die zo zonder uitzicht kan aanvoelen als een einde en een terugtrekking, waar we geen controle over lijken te hebben.
Het is net als water dat door de kieren van de vloer stroomt: we hebben geen manier om het op te vangen en vast te houden.
Neptunus zal later dit jaar weer op deze hoogte/graad verschijnen.
We zijn dus nog niet helemaal klaar. En hoewel dit als een einde kan voelen, gaat het, als Neptunus eindelijk Ram binnengaat, eigenlijk om een nieuw begin.
Neptunus in conjunctie met de Noordelijke Maanknoop is noch positief noch negatief, het is hoe we de energie gebruiken en benaderen die is ingekapseld in de Noordelijke Maanknoop die in Vissen is versluierd.
Neptunus kan misleidend zijn en ons op een dwaalspoor brengen.
We kunnen de grote leugen beleven, waarbij de leugen als de waarheid wordt gezien, en de waarheid als de leugen, als iets uit een dystopische roman.
Maar het roer kan ook worden overgenomen door het heilige en spirituele.
Wij hebben altijd keuzes.
En als Saturnus vervolgens een conjunctie aangaat met de Noordelijke Maanknoop, kan dat ook helpen om de rommel op te ruimen die Neptunus eventueel achterlaat.
Wanneer de Noordelijke Maansknoop in Vissen staat, wordt aan het spirituele leiderschap gevraagd, de geest van Goddelijkheid die zich manifesteert, er wordt gevraagd ons de weg te wijzen.
En dat geldt ook voor ons eigen leven. Mercurius retrograde vraagt ons om ons eigen spirituele centrum diep in ons eigen hart en geest te vinden, en dat te gebruiken om ons door deze periode van onzekerheid en door het komende jaar heen te loodsen.
Laat dit de leidraad zijn: het hogere geweten, met mededogen, en laat dat jouw stem, met handen en voeten, jouw hart en het echte verstand inzetten.
Zowel Mercurius als Venus keren eind deze maand terug naar Vissen om verbinding te maken met de Noordelijke Maanknoop.
Dit is het doel. Dit is ook jouw huiswerk voor de maand maart, om verbinding te maken met de geest, die Goddelijke vonk in jezelf.
Want dit zal helderheid brengen over wat jij werkelijk, werkelijk wilt in jouw diepste wezen, en dit zal de weg wijzen, zelfs te midden van onzekerheid en verandering.
Bron: https://www.astrologybylauren.com – Lauren Howard Coleman / 13 maart 2025
VERTALING DOOR: Anja voor wakkeremensen.org – 17 Maart 2025
Data zijn afhankelijk van waar je je op Aarde bevindt.
Voor de horoscopen van deze week 14-21 Maart 2025:
https://www.astrologybylauren.com/horoscopes/2025/3/13/horoscopes-march-14th-thru-the-21st
