DAT IS LIEFDE! – Gesprek met Jezus Christus

DAT IS LIEFDE!

Jahn J. Kassl, 11 juli 2024

 

Gesprek met Jezus Christus


Ontwaken beschrijft het proces van jezelf losmaken van lijden en je uitstorten in de goddelijkheid. Het is een proces dat begint zodra iemand de kettingen begint te voelen die hem leven na leven op dit ruimte-tijd niveau zijn opgelegd, ze herkent als ongepast en ze verbreekt in een daad van zelfversterking.


Dat is liefde!

Boodschap uit „Frieden ist die Meisterschaft“ (vrede is meesterschap), boodschap uit de 132e lichtlezing 0:56:00

Ik weet wij zij is!“

JJK: Vandaag vond ik online het volgende ontroerende verhaal:

Een 80-jarige man brengt zijn vrouw elke ochtend ontbijt in het verpleeghuis. Zijn vrouw heeft Alzheimer en kan niet meer thuis worden verzorgd. Een verpleegster van het verzorgingstehuis vroeg hem: “Maakt je vrouw zich zorgen als je haar op een dag geen ontbijt komt brengen?” Hij zei: “Ze weet het niet meer, ze is alles vergeten, ze weet niet eens meer wie ik ben. Ze herkent me al jaren niet meer.” De verpleegster was verbaasd en ontroerd tegelijk: “Dat is heel mooi! Ook al herkent je vrouw je niet, je brengt haar elke ochtend ontbijt op bed!” De man glimlachte, keek haar in de ogen en schudde haar de hand. Toen zei hij: “Zij weet niet wie ik ben, maar ik weet wie zij is.” (internet vondst)

Droom

Later werd ik wat moe, ik ging liggen voor een tukje en droomde het volgende:

“Ik ben op een evenement, er wordt iets muzikaals opgevoerd. De sfeer is ontspannen en vrolijk. Een 14-jarige jongen met het syndroom van Down gaat op mijn rechterknie zitten. Hij heeft een heel groot hoofd, indrukwekkend uitpuilende ogen en kort rood haar. Zijn hoofd is zo groot dat het me, ondanks enige moeite, niet lukt om naar het podium te kijken. Vanaf de zijkant kijk ik echter in het gezicht van de jongen en hij straalt van oor tot oor. Hij voelt zich duidelijk goed en wil zijn plaats op mijn knie onder geen beding opgeven. Een iets jonger, ook gehandicapt meisje gaat vervolgens op mijn rechterdij zitten en geniet vanuit deze positie van de voorstelling. Het feit dat ik nu slechts een bankje ben deert me helemaal niet, als je bedenkt hoeveel plezier die twee hebben.” (einde van de droom)

Mijn eerste gedachte na het wakker worden is: “Doe wat je wilt, ik hou van je!” Want dat is precies hoe GOD naar ons mensen kijkt!

Het maakt niet uit wat we doen, hoe we er aan de buitenkant uitzien, GOD weet gewoon wie we werkelijk zijn – en dat is het enige dat telt.

Net zoals ik wist dat deze twee kinderen bezielde en goddelijke wezens zijn, ongeacht de beperkingen die ze als mens moeten ervaren, weet GOD wie wij werkelijk zijn ondanks onze zelfbeperkingen. Dat is uiteindelijk het enige dat telt. “Doe wat je wilt, ik hou van je, want ik weet wie je werkelijk bent!” Dat is de boodschap van het Alzheimer verhaal en de droom die volgt. GOD is als de oude man die zijn vrouw elke dag ontbijt brengt, ook al herinnert ze zich hem niet meer.

Herinneren we ons GOD en laat GOD ons vallen ondanks ons geheugenverlies? Onvoorwaardelijke liefde wordt levendig overgebracht en begrijpelijk gemaakt in deze twee scènes.

JEZUS CHRISTUS: Jullie lopen door het leven als slaapwandelaars. Sommige mensen dromen slechte, duistere dromen, anderen stijgen juist lichtvol boven deze wereld uit.

Wat iemand ook doet, het is een droom in deze realiteit, want de werkelijkheid bevindt zich daarbuiten. Daarom is alles je gegund, daarom houdt GOD zoveel van jullie en daarom kunnen jullie nooit voor eeuwig verloren gaan.

Hoe zou GOD niet van jullie kunnen houden?

Hoe kan de Schepper jullie verwijten dat jullie jezelf of Hem niet herinneren? Hoe kan de Schepper jullie straffen voor iets dat jullie ontgaat? Jullie zijn degenen die uit vrije wil zijn afgedaald om deze afscheiding te ervaren! Waarom zou de Schepper jullie berispen als jullie je laten meeslepen door goddeloze daden? Hoe zou de Schepper jullie kunnen straffen als jullie fouten maken of schade veroorzaken, zoals alleen mogelijk is voor een bewustzijn dat van GOD is afgescheiden?

Hoe zou de Schepper zijn liefde aan jullie kunnen ontnemen als jullie de schepping het meest dienen door de liefde van GOD voor de duur van jullie aardse bestaan af te zweren.

Jullie zijn vergeten wie jullie zijn, een collectieve Alzheimer heeft de mensheid getroffen en wat doet GOD? GOD houdt des te meer van jullie. Zoals de liefde tussen twee mensen onaangetast blijft door uiterlijke omstandigheden, en zoals je de twee kinderen in een droom in je hart opnam, zo is het ook met GOD als hij zijn liefde over mensen verspreidt. Al het uiterlijke vervaagt, wat telt is wat een mens werkelijk is.

JJK: Dan zouden zelfs de grootste misdadigers op aarde genade van GOD kunnen verwachten?

JEZUS CHRISTUS: Mensen die zich volledig hebben overgegeven aan de duisternis verrichten vaak de grootste dienst. Want alleen in de duisternis kunnen mensen zichzelf als licht herkennen.

Dit contrast is nodig om blinden tot zienden te maken.

JJK: Jaren geleden heb ik voor mezelf besloten dat ik geen lijden meer wil! Spirituele groei kan ook plaatsvinden zonder pijn. Daar ben ik diep van overtuigd.

Sinds ik dit aan mezelf en aan de hemel heb uitgelegd, ervaar ik veel minder lijden of pijn in mezelf en ook in mijn omgeving. Het werkt echt – of vanuit een ander perspectief: Ik trek het me niet meer zo aan als dingen niet soepel gaan – meer sereniteit, lichtheid en openstaan voor het goddelijke is hoe ik het zou omschrijven. Het veranderen van je perspectief doet het lijden niet verdwijnen, maar het maakt het wel draaglijker. Samengevat: Wat je kiest, gebeurt. De doorslaggevende factor is hoe je naar de wereld kijkt – en dat moet je voortdurend onder de loep nemen en bijstellen. Om kleine moeilijkheden als groot lijden te ervaren of om groot lijden als kleine moeilijkheden te zien, we hebben een keuze – nietwaar?

Liefhebben zonder lijden

JEZUS CHRISTUS: Alles is een kwestie van ontwikkeling en spirituele volwassenheid. Vanaf een bepaald stadium is het pad vreugdevol en niet langer vol leed. Voor veel mensen is het echter de ervaring van lijden die hen smeedt en uiteindelijk doet ontwaken.

Pas wanneer iemand uiteindelijk het retourticket naar eenheid inlost door de incarnatiecyclus te voltooien, eindigt het lijden en treedt de herinnering naar voren.

Ontwaken beschrijft het proces van jezelf losmaken van lijden en je uitstorten in de goddelijkheid. Het is een proces dat begint zodra iemand de kettingen begint te voelen die hem leven na leven op dit ruimte-tijd niveau zijn opgelegd, ze herkent als ongepast en ze verbreekt in een daad van zelfversterking.

JJK: Met andere woorden, zolang iemand in dit Alzheimerspel wil blijven, waarin de herinnering aan GOD simpelweg ontbreekt, zal hij de ervaringen hebben die daarmee gepaard gaan – en GOD houdt onvoorwaardelijk en onherroepelijk van mensen, ongeacht tot welke daad iemand zich laat verleiden?

JEZUS CHRISTUS: De schepping bouwt voort op deze ervaringen, want alleen doordat goden zichzelf als goddeloos waarnemen, kunnen unieke ervaringen worden gecreëerd die het hele universum ten goede komen. Dit verrijkt de schepping, verruimt het bewustzijn en maakt duidelijk waarom de menselijke soort boven alle maat wordt geëerd door alle soorten.

JJK: Maar wat wij mensen op aarde doen is vaak erg dubieus en verdient het toch om berispt te worden?

Verantwoordelijkheid vereist bewustzijn

JEZUS CHRISTUS: Wie vergeten is wie hij is, kan niet handelen als wie hij is. Voor zelfverantwoordelijk handelen is bewustzijn nodig. Dit is niet altijd het geval en dus creëren mensen negatief karma totdat ze op een dag de last niet langer kunnen dragen, ze beginnen de juiste vragen te stellen en veranderen hun gedrag.

Ondertussen blijft GOD aan je zijde, GOD beoordeelt maar veroordeelt niet, GOD schept potentieel maar oordeelt niet, GOD weet dat je het vergeten bent en weet wanneer je het je weer zult herinneren.

GOD houdt elke dag en elk moment van je. Dit is de aard van ZIJN liefde.

JJK: “Doe wat je wilt, ik hou van je!” Dus dit besef kan echt op alle mensen worden toegepast?

Alleen daar gaat het om!

JEZUS CHRISTUS: Dat is de essentie van liefde – op alle niveaus van Zijn. Je hoeft het niet goed te vinden dat iemand je zicht op het podium belemmert, je hoeft het niet leuk te vinden dat je vrouw zich jou niet meer herinnert – er met wijsheid en liefde naar kijken is de manier. Daar gaat het allemaal om nu het einde van je incarnaties nadert – je herinneren wie je bent, je herinneren wie je naaste is. Wat is de mens eigenlijk? Vlees en bloed of geest en goddelijkheid? Met deze ogen naar ieder mens kijken is ze werkelijk zien.

Dus ga en houd van de mens! Houd van wat de mens is en niet van wat de mens pretendeert te zijn.

Prik door het bedrog heen, kijk achter de maskers in de harten van de mensen en je geschenk zal diep gevoelde liefde zijn.

Nederlandse vertaling: Petra – voor wakkeremensen.org