Het Groepsdenken is Voorbij

Het Groepsdenken is Voorbij
Kanaal: Brenda Hoffman – 5 mei 2025 – voor: Life Tapestry Creations.com
Geliefden,
Misschien voel je je als een kind dat nieuwe delen van jezelf ontdekt of ontspan je genoeg om je de vreugde te herinneren die je erkende voordat een activiteit een must werd.
Nieuw is jullie woord van de week. Niet per se nieuwe activiteiten, maar hernieuwde interesse in wat je ook aan het ontdekken bent. Een fris gevoel, zoals een kind dat voor het eerst iets leert.
Ondanks de berichtgeving in de media over hoe verschrikkelijk je leven is of zal zijn, voel je een heerlijk gevoel van het nieuwe in jezelf. Hoewel anderen die dit overgangsniveau nog niet hebben bereikt misschien vraagtekens zetten bij je prestaties of erkenning van je vreugde, zijn hun twijfels van weinig belang.
Je bent op een missie om jezelf te ontdekken. Anderen hebben weinig te maken met dat ontdekkingsproces. Zelfs als je deel uitmaakt van een team, zal de vreugde die je ontvangt uniek zijn voor elk teamlid. Niet langer is één prestatie hetzelfde of misschien zelfs gelijk aan wat anderen waarnemen. Het doel is voltooiing of erkenning, maar geen volledige verenigbaarheid.
Jullie opwinding gedurende het project zal verschillen in doelstellingen en beloningen omdat ieder van jullie een uniek pad aan het creëren is. Terwijl je erkent dat dit stuk perfect is voor jouw pad, kan een andere persoon in je groep hetzelfde voelen over een ander stuk. Allemaal creëren ze unieke paden met unieke elementen.
Groepsdenken wordt steeds vreemder voor jou en iedereen die in transitie is. Door het groepsdenken te elimineren, verdwijnt ook de behoefte aan groepsactie of een top-down vorm van activiteiten. Toen je jonger was, kreeg je vaak een schoolopdracht met één doel, zoals een kleurplaat inkleuren. Cohesie werd benadrukt – individualiteit niet. Een tekening inkleuren die niet bij je karakter past, werd niet erkend of beloond.
3D beloonde groepscohesie en negeerde of ontkende uniciteit, tenzij de massa van die uniciteit kon genieten. Jouw nieuwe wereld is het tegenovergestelde. Cohesie is niet langer nodig of interessant. Waarom zouden twintig mensen hetzelfde resultaat creëren als twintig verschillende resultaten ieders kennis en activiteiten zouden uitbreiden? Het is dus zo dat als ieder van jullie zijn unieke pad ontdekt, je bereid zult zijn om te delen hoe je op dat pad gekomen bent, ook al zullen maar weinigen vragen hoe je het gedaan hebt.
Individualiteit is in. Groepsgedachten of -acties zijn niet langer interessant voor diegenen die een activiteit onderzoeken of observeren, net zo min als individualiteit beloond werd in 3D. Dat concept zal in het begin waarschijnlijk beangstigend lijken, omdat je niet langer iemand hebt die je vertelt wat of wanneer je het moet doen. Maar om dat soort hulp vragen zal je binnen een paar dagen vreemd lijken, als het dat al niet is.
Je bent een uniek individu, net als iedereen die in transitie is. Groepsdenken kan nog enigszins comfortabel aanvoelen omdat het mentaal minder belastend is dan unieke individualiteit. Maar net zoals er een tijd was dat je besloot dat je de vaardigheden had om jezelf als jongere te kleden, zal groepsdenken binnen enkele dagen verstikkend aanvoelen.
Wie ben jij? Wat wil je of heb je nodig? Je kunt niet langer ronddobberen met beperkte actie omdat anderen je dragen. Of anderen die als leiders jou en de rest van de groep vertellen wat je moet doen en wanneer.
In plaats van groepen van gelijkgestemde mensen, zijn er misschien groepen die aan een gelijkaardige activiteit werken zonder leider en zonder veel gelijkenis in focus of intentie.
Jij bent een uniek individu met unieke interesses en vaardigheden. Zo is het ook, je uniciteit wordt vanuit je wezen tot actie opgeroepen, niet luid of hard, maar zacht en indringend. Je bent niet langer de leider of het lid van een groep met een enkelvoudig doel. In plaats daarvan zijn groepen gericht op een doel met meerdere methoden om afzonderlijke delen van dat doel te bereiken.
Groepsdenken of -sturing is niet meer. Unieke individuele bijdragen zijn nu vereist. Niet langer zullen sommigen blijven zweven terwijl anderen de doelstellingen vervullen, noch zullen er leiders zijn die anderen vertellen wat ze moeten doen. In plaats daarvan zullen sommigen een interessant doel hebben omdat het hun creatieve behoeften bevredigt.
In je nieuwe wereld is groepsdenken niet langer een gewenste eigenschap.
Het is tijd om jezelf te zijn, want niemand zal je toestaan iemand anders te zijn in deze nieuwe wereld. Het tegenovergestelde is waar in 3D.
Dus trek je grote jongens- en meisjesbroeken omhoog en sta jezelf toe uniek te zijn. De wereld wacht en je innerlijke wezen eist dat dit zo is.
Zo zal het zijn. Amen.
Door: Brenda Hoffman
Nederlandse vertaling: wakkeremensen.org